DARMOWA DOSTAWA OD 350 ZŁ

Rodzaje zapięcia kolczyków!

Rodzaje zapięcia kolczyków!

Zapewne wiesz jaki typ kolczyków lubisz najbardziej, a jaki niekoniecznie przypadł Ci do gustu. Ciekawi nas czy potrafisz nazwać konkretny typ zapięcia? Dziś chcemy przybliżyć Tobie najpopularniejsze rodzaje kolczyków, abyś z jeszcze większą łatwością mogła znaleźć swoje ulubione modele spośród wielu dostępnych ofert.

Bigiel angielski (zatrzask) – jeden z najpopularniejszych typów zapięć. Po włożeniu kolczyka do dziurki w uchu za pomocą haczyka zamykamy mechaniczny zatrzask. Zapięcie jest bardzo proste i bezpieczne – kolczyk nie wypadnie z ucha. Ten typ zapięcia używany jest do większych kolczyków.

Bigiel angielski typu lira – typ zapięcia bardzo podobny do wyżej opisywanego. Zapięcie jest praktycznie niewidoczne, gdyż znajduje się bezpośrednio w uchu lub całkowicie za uchem. Ten typ zapięcia nie wpływa w żaden sposób na kształt ani wygląd kolczyka. W związku z tym idealnie sprawdzi się przy delikatnych kolczykach.

Bigiel otwarty – znajduje swoje zastosowanie w przypadku wiszących kolczyków. Noszenie kolczyków z tego typu zapięciem jest bardzo proste – wystarczy włożyć haczyk do dziurki w uchu. Pod wpływem ciężaru kolczyk idealnie trzyma się w uchu.  

Bigiel (kajdanki) – typ zapięcia używa się w małych krążkach z dzielącą kolczyk na połowę mechaniczną częścią w środku. Kolczyk składa się z kółka i małego wcięcia. Zapięcie polega na włożeniu kołeczka do dziurki. Po zabezpieczeniu kolczyka słychać charakterystyczne kliknięcie.

Koła – najbardziej klasyczny, a zarazem charakterystyczny typ kolczyków. Ponadczasowy kształt, który w dalszym ciągu jest bardzo modny. W przypadku tego typu kolczyków można wyróżnić trzy typy zapięć: tradycyjne – przy którym jest drucik, który należy wsunąć do przeciwległej rurki, angielski zamek – drucik zatrzaskuje się do przeciwległych widełek, oraz rowek – podobny do bigla angielskiego – zapięcie na zasadzie małego wcięcia, do którego zapada kołeczek.

Sztyft (wkręt) – uniwersalny typ zapięcia dzięki swojej prostej konstrukcji stosowany jest przy wielu rodzajach kolczyków. Jest bardzo bezpieczny zarówno dla dzieci jak i aktywnych osób. Zapięcie jest bardzo proste w użytkowaniu. Do dziurki w uchu wkładamy sztyft i zabezpieczamy z drugiej strony zatyczką.

Łańcuszek – typowe zapięcie dla przeciąganych kolczyków. Wystarczy włożyć końcówkę łańcuszka do dziurki od ucha i przeciągnąć na drugą stronę. Kolczyk bezpiecznie trzyma się w uchu.

Mamy nadzieję, że po tym artykule doskonale wiesz, który typ zapięcia jest Twoim ulubionym!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl