DARMOWA DOSTAWA OD 350 ZŁ

Jak wyczyścić ulubioną biżuterię?

Jak wyczyścić ulubioną biżuterię?

Zadbaj o to, aby Twoja biżuteria przez długie lata wyglądała jak nowa. Z naszymi wskazówkami odświeżysz ulubione elementy biżuterii, zadbasz o połysk, kolor i ogólny wygląd.

Jak zrobić to domowym sposobem? Zapoznaj się z naszym wpisem!

Po pierwsze należy pamiętać, że w inny sposób czyścimy złoto, a w inny srebro. Sposób czyszczenia biżuterii dobieramy do kruszcu z jakiego została wykonana.

ZŁOTO

  • Zanurz złotą biżuterię w roztworze z płynem do mycia naczyń. Po około 15 minutach należy biżuterię wyciągnąć i osuszyć delikatną ściereczką. W ten sposób pozbędziemy się zanieczyszczeń, osadu i niechcianego kurzu.
  • Do czyszczenia złotej biżuterii możemy również wykorzystać ocet. Przygotuj roztwór zachowując proporcje ¼ wody, ¾ octu. Zadbaj o to, aby biżuteria była całkowicie zakryta. Co jakiś czas poruszaj biżuterią, aby wypłukać zabrudzenia między przestrzeniami. Po kilkunastu minutach dokładnie wysusz biżuterię za pomocą delikatnej ściereczki.

SREBRO

  • Naczynie wyłóż folią aluminiową, wlej ciepłą wodę i dodaj kilka łyżek sody oczyszczonej. Zostaw biżuterię w roztworze na kilkanaście minut. Po tym czasie wyjmij biżuterię, przemyj ją wodą z mydłem i dokładnie osusz. Ten zabieg pozwoli Tobie pozbyć się zielonkawego i ciemnego nalotu, a Twoja ulubiona biżuteria odzyska swój dawny połysk.
  • Pasta do zębów + szczoteczka. Pamiętaj, aby użyć delikatnej pasty do zębów i szczoteczki z miękkim włosiem. Czyszcząc biżuterię w ten sposób – bardzo dokładnie pozbędziesz się zabrudzeń z każdej przestrzeni. Połącz pastę z wodą i przygotuj gęstą papkę, następnie delikatnie szczoteczką wyczyść swoją ulubioną biżuterię. Uważaj przy tym aby nie porysować srebra. Po wyczyszczeniu wszystkich zakamarków wypłucz biżuterię i osusz.

Jeśli chcesz w profesjonalny sposób wyczyścić swoją biżuterię możesz skorzystać ze specjalnych płynów dostępnych w sklepach jubilerskich. Biżuterię wystarczy zamoczyć w specjalistycznym płynie stosując się do zaleceń producenta podanych na opakowaniu. Następnie należy ją przepłukać i osuszyć.

Kolejnym profesjonalnym produktem do czyszczenia biżuterii jest przeznaczona do tego ściereczka delikatnie nasączona specjalnym płynem. Tego typu produkt idealnie sprawdzi się podczas czyszczenia biżuterii z dużą ilością gładkich elementów. Ściereczka skutecznie pozbawi biżuterię osadu, ciemnego nalotu i różnorodnych zanieczyszczeń. A ponadto z pewnością przywróci blask Twojej ulubionej biżuterii. 

Pamiętaj, że zawsze masz możliwość skorzystania z usług profesjonalnego czyszczenia biżuterii przez jubilera. Jest to z pewnością najbezpieczniejszy sposób bez ryzyka uszkodzenia lub zarysowania ulubionej biżuterii.  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl