Jak dbać o biżuterię?
Jak dbać o biżuterię?

Unikaj kontaktu z wodą!

Aby uniknąć matowienia oraz czernienia biżuterii staraj się nie narażać jej na częsty kontakt z wodą. Zdejmuj biżuterię przed kąpielą oraz przed sprzątaniem. Nie narażaj biżuterii na działanie detergentów, silnych kosmetyków oraz chlorowanej i słonej wody. Stosując się do tych zasad z pewnością długo będziesz cieszyć się połyskiem oraz perfekcyjnym wyglądem Twojej biżuterii.

W odpowiedni sposób przechowuj biżuterię!

Błędnie przechowywana biżuteria jest narażona na uszkodzenia mechaniczne. Wyposaż się w specjalny organizer, kuferek lub szkatułkę a unikniesz zarysowań i znienawidzonych przez wszystkich splątań. Najlepiej, aby specjalne pudełko do biżuterii było wyścielone delikatnym, miękkim materiałem. Jeśli nie posiadasz tego typu organizera na biżuterię – polecamy nasze firmowe pudełka z gąbeczką, w które pakujemy biżuterię przed wysyłką.

Powiedz „dobranoc” ukochanej biżuterii przed snem!

Pamiętaj, aby ściągnąć biżuterię przed snem i odłożyć ją w bezpiecznym miejscu. Podczas snu nie tylko możesz uszkodzić lub zerwać biżuterię, ale też możesz się skaleczyć. Szczególnie narażone na uszkodzenie są łańcuszki z delikatnymi splotami. 

Ogranicz dostęp promieni słonecznych i powietrza!

Wystawienie naszej biżuterii na działanie promieni słonecznych nie jest dobrym pomysłem. Niestety srebro narażone na nadmierne promieniowanie oraz dostęp powietrza może ściemnieć. Przechowując biżuterię najlepiej zaopatrzyć się w woreczki strunowe uniemożliwiające dopływ nadmiaru powietrza. Tak spakowaną biżuterię schowaj w miejscu, do którego nie mają dostępu promienie słoneczne.

Perfumy i kosmetyki – nie są przyjaciółmi Twojej biżuterii!

Metale szlachetne narażone na nadmierny kontakt z perfumami oraz silnymi kosmetykami mogą ulec odbarwieniom jak i uszkodzeniom. Perfum należy używać przed założeniem biżuterii. Jeśli chodzi o balsamy oraz kremy – używamy ich po ściągnięciu biżuterii. Dzięki temu unikniemy zabrudzenia biżuterii w trudno dostępnych miejscach.

Zdejmuj biżuterię przed pójściem na siłownię!

Planując aktywność fizyczną najlepiej będzie jak biżuterię zostawisz w domu, w bezpiecznym miejscu. Podczas wykonywania ćwiczeń nietrudno o uszkodzenie łańcuszków czy też odkształcenie pierścionków.

Wszelkie prace domowe wykonuj bez biżuterii!

Podczas porządków domowych nie zapomnij ściągnąć biżuterii. W trakcie sprzątania niezwykle łatwo o zarysowania oraz odbarwienie biżuterii przez detergenty. Zachowaj niezwykłą ostrożność w przypadku kamieni lub cyrkonii – substancje zawarte w detergentach mogą je zmatowić i pozbawić blasku!

 

Jeśli zadbasz o swoje błyskotki w odpowiedni sposób, to z pewnością będziesz mogła na dłużej cieszyć się ich niezmiennie zachwycającym wyglądem. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl